poniedziałek, 30 maja 2016

8. "Po tamtej stronie Ciebie i Mnie"


Tytuł: „Po tamtej stronie Ciebie i Mnie”
Autor: Jess Rothenberg
Wydawnictwo: Amber
Liczba stron: 415
„To była miłość w nieodpowiednim miejscu i nieodpowiednim czasie.”
  
„Po tamtej stronie Ciebie i Mnie” Jess Rothenberg to piękna historia o dziewczynie, która kochała swojego chłopaka tak mocno, że pękło jej serce. Dodatkowo po śmierci ponownie poświęciła swoje życie, aby ratować ukochanego.

Powieść przedstawia losy szesnastoletniej Brie, która z pozoru mogłoby się wydawać, posiada doskonałe życie. Otacza się wspaniałymi i oddanymi przyjaciółkami, ma przystojnego i kochającego chłopaka oraz zgraną rodzinę. Można by stwierdzić, że jej życie przypomina bajkę. Wszystko to ulega jednak zmianie, pewnego wieczoru, tuż przed jej szesnastymi urodzinami.  Pośród stolików kawiarni, głosów odwiedzających to miejsce, dziewczyna słyszy od ukochanego przerażające słowa:

„Nie kocham Cię”.

Wyznanie to powoduje u niej szok i rozpacz. Wtedy to z miłości Brie pęka serce. Nikt i nic nie może zmienić jej przeznaczenia. Na tym jej życie się jednak nie kończy. Po śmierci, dziewczyna trafia do miejsca zwanego „Kawałkiem”. Poznaje tam chłopaka o imieniu Patrick. Dzięki niemu próbuje odnaleźć się w nowej, trudnej sytuacji, pełnej cierpienia, goryczy, strachu, wściekłości i rozpaczy. Pragnie wrócić na ziemię chociaż na jeden dzień. Czy jej marzenie się spełni? Jak tajemnicza okaże się jej przeszłość? Jak wielką cenę dziewczyna jest w stanie zapłacić, aby uratować ukochanego?

„Po tamtej stronie Ciebie i Mnie” to powieść, która wzrusza i bawi do łez. To cudowna historia o wielkim uczuciu, poświęceniu, odpowiedzialności i wybaczeniu. Autorka ukazuje przeżycia bohaterki, która z zaświatów spogląda na ziemskie życie. Dostrzega jego wady i niedoskonałości. Próbuje zrozumieć człowieka i jego los.

Książka jest przepełniona emocjami. Czytelnik w jednym momencie potrafi się śmiać, a już w następnym wzruszać do łez. To oryginalna historia, która pokazuje, że życie na ziemi potrafi toczyć się bez nas. Nie na wszystkie sprawy w życiu możemy mieć wpływ. Człowiek potrafi darzyć drugą osobę tak wielkim uczuciem, że jest w stanie dla niej poświecić życie.

To historia, o której długo nie da się zapomnieć. Dzięki niej inaczej zaczynamy patrzeć na nasze życie i na tych, których kochamy.

„To zabawne, że ktoś może złamać Ci serce, a Ty mimo to wciąż go kochasz, tylko, że tymi połamanymi częściami.”


1 komentarz:

  1. Z przyjemnością ją przeczytam. Zawiera takie piękne cytaty i ma taka piękną okładkę.

    OdpowiedzUsuń