poniedziałek, 27 czerwca 2016

10. "Jesteś moja dzikusko"Autor: Agnieszka Lingas- Łoniewska
Tytuł: „Jesteś moja dzikusko”
Wydawnictwo: Nova Res
Ilość stron: 312Bo czasami życie to bajka, w której też występują złe czarownice, wredne charaktery i pełne zawiści przyjaciółki. Ale jest coś, co może dać temu radę, co ma szansę stawić czoło złu i zwyciężyć wszelkie przeciwności losu. Jest to miłość. I w nią warto wierzyć.”

Agnieszka Lingas-  Łoniewska w powieści „Jesteś moja dzikusko” przenosi nas w świat młodzieńczych uczuć nastolatków i ich problemów. Ukazuje trudną i skomplikowaną miłość, która nie jest obca żadnemu pokoleniu.

Powieść ukazuje losy Anthonego Tollanda i  jego dzikuski Natalii. Chłopak uczęszcza do ostatniej klasy liceum. Bardzo często wpada w złość, a swoje problemy rozwiązuje pięścią. Wdaje się także w bójki z kolegami. Jego życie ulega zmianie, gdy po śmierci przyjaciółki, jego matka postanawia przygarnąć rudowłosą sierotkę. Początkowo Anthony czuje do niej niechęć i gniew. Stara się jej jednak unikać. Z czasem, gdy poznaje lepiej dziewczynę, pojawia się między nimi uczucie, które jest wystawione na wiele prób i przeciwności losu.

Jest to niezwykła opowieść o miłości, która łączy ludzi z dwóch różnych światów. Ona- skrzywdzona sierota z miasta, on- przystojny i bogaty chłopak, który swoje problemy rozwiązuje przemocą. Chłopak jest pełen gniewu i nienawiści, z którymi nie potrafi sobie poradzić. Dopiero pod wpływem Natalii stara się zmienić.

Powieść jest wypełniona  emocjami i przeżyciami głównego bohatera. Początkowo jawi się on czytelnikowi jako osoba arogancka, złośliwa i pozbawiona uczuć. Towarzyszy mu wiele problemów i nieporozumień. Siły dodaje mu miłość do Natalii.

Całość powieści autorka wzbogaca subtelnymi scenami erotycznymi. Książka pisana jest z perspektywy głównego bohatera. Dzięki temu lepiej poznajemy jego uczucia, emocje i przeżycia. Myślę, że jest to dużym plusem tej powieści. Akcja jest wartka i dynamiczna, często zaskakuje czytelnika.

Książka pokazuje, że każda miłość ma swój czas i problemy. Łączy w tym pokolenia. Pod wpływem uczucia ludzie bardzo często próbują zmienić się na lepsze. Myślę, że jest to książka warta polecenia.

1 komentarz:

  1. Brzmi bardzo ciekawie, sam pomysł na powieść wydaje mi się być nieco inny niż pozostałe.
    Myślę,że niebawem po nią sięgnę.
    Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń