sobota, 16 lipca 2016

13. "Eden- Nowy początek" [Przedpremierowo]Autor: Mia Sheridan
Tytuł: „Eden- Nowy początek”
Wydawnictwo: HELION
Ilość stron: 312Powieść Mii Sheridan „Eden. Nowy początek” to piękna opowieść o miłości, nadziei i przeznaczeniu. To historia, której nie jest obce cierpienie, ból, strata i tęsknota. Pokazuje ona, że prawdziwa miłość jest w stanie przetrwać wszystko.

Po okropnych i tragicznych wydarzeniach, które miały miejsce w Akadii- miejscu stworzonym przez niezrównoważonego Hektora, Eden i Calder starają się poukładać swoje życie na nowo. Oboje po wielkiej powodzi i śmierci wielu osób są przekonani, że to drugie nie żyje. W poczuciu straty i cierpieniu starają się rozpocząć nowe życie. Eden początkowo trafia do domu Felixa- bogatego jubilera, który udziela jej schronienia. Tam zostaje nauczycielką gry na fortepianie dla jego wnuczki. Z czasem dzięki temu człowiekowi odnajduje swoją matkę. Natomiast Calder przy pomocą przyjaciela próbuje się pozbierać i zacząć wszystko od nowa. Za namową Xandra zaczyna malować obrazy, które przedstawiają ukochaną oraz ich ulubione miejsce- źródło. Oboje w żadnym wypadku jednak nie potrafią o sobie zapomnieć. Jedno wydarzenie, jedna wystawa w galerii sztuki ponownie odmieni ich życie. Czy przeznaczenie ich połączy? Jak potoczą się ich losy? Jakie tajemnice skrywa przed nimi przeszłość? Tego można dowiedzieć się sięgając po tę powieść.

Książka ta stanowi opowieść o wielkiej miłości, która potrafi przezwyciężyć wszystko. Eden i Calder kochają się tak mocno, że nie są w stanie bez siebie żyć. Kiedyś ich uczucie było dla nich wszystkim, co posiadali. Nie zmienia się to także po opuszczeniu Akadii. Kiedy oboje myślą, że to drugie nie żyje, przeżywają ogromne cierpienie. Ich strata i poczucie pustki w sercu jest niewyobrażalne. Przecież tak naprawdę od zawsze byli razem, odkąd przybyli do Akadii, gdzie żyli w poczuciu strachu, a ich uczucie było zakazane.

Bohaterowie zyskali moją sympatię już od samego początku. Bo jak nie można lubić ludzi, którzy przeszli w życiu tak wiele, a nadal potrafią walczyć o swoją przyszłość i marzenia. Dodatkowo są oni wrażliwymi i dobrymi ludźmi, na tyle silnymi, aby uporać się ze swoją przeszłością i dręczącymi ich wspomnieniami. Dla siebie są gotowi do największych poświeceń.

Fabuła powieści coraz bardziej rozbudza ciekawość czytelnika. Powoduje, że czytając tę książkę, chcemy coraz bardziej zagłębiać się w świecie Caldera i Eden, próbując razem z bohaterami odkryć tajemnice z ich dawnego życia. Powieść pisana jest z perspektywy Eden i Caldera, dzięki czemu lepiej poznajemy ich uczucia, emocje i przeżycia. Autorka w sposób subtelny ukazuje sceny erotyczne. Opisuje je w sposób niezwykle wrażliwy i delikatny. Można by powiedzieć, że odzwierciedlają one miłość bohaterów. W sposób pomysłowy została także przedstawiona Akadia i wydarzenia, które miały tam miejsce.

Książka ta przypadła mi do gustu już od samego początku. Wiedziałam, że tak będzie, ponieważ uwielbiam takie historie. Dodatkowo wielokrotnie zastanawiałam się, czy naszym życiem może kierować przeznaczenie. Autorka uzmysławia nam, że  miłość to uczucie tak wielkie i silne, że potrafi ono przetrwać wszystko. Tak naprawdę na świecie nie ma nic silniejszego niż miłość.

Książka w sam raz na wakacyjne dni. Gorąco polecam. Za możliwość jej przeczytania dziękuję wydawnictwu HELION.4 komentarze:

  1. W książkach Mii Sheridan najbardziej cenię właśnie tę subtelność i wrażliwość, dlatego nie mogę się doczekać, kiedy poznam tę historię :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Koniecznie muszę przeczytać! *-*

    OdpowiedzUsuń