piątek, 29 lipca 2016

17. "Calder- Narodziny odwagi"Autor: Mia Sheridan
Tytuł: „Calder- Narodziny odwagi”
Wydawnictwo: HELION
Ilość stron: 374


Powieść „Calder- Narodziny odwagi” Mii Sheridan to przepiękna historia o miłości, przeznaczeniu i wielkiej odwadze, która pokazuje, że uczucie dwojga ludzi jest w stanie pokonać wszelkie przeciwności losu. W każdej sytuacji warto walczyć o swoje szczęście.

Akcja powieści rozpoczyna się w momencie, gdy 10- letni Calder, poznaje 8- letnią Eden. Wtedy oboje jako dzieci jeszcze nie wiedzą, że kiedyś ich losy zostaną ze sobą połączone na zawsze. Eden i Calder od samego początku są sobą zainteresowani. Zdają sobie jednak sprawę, że miłość ta może oboje narazić na wielkie niebezpieczeństwo. W końcu Eden jest wybranką Hektora- przywódcy sekty i w dniu swoich 18 urodzin ma zostać jego żoną, aby przepowiednia mogła się wypełnić. Każde z nich zdaje sobie sprawę, że nigdy nie uzyskają poparcia społeczeństwa Akadii, zapatrzonego w Hektora, jego wizję końca świata oraz wiecznego szczęścia w Elizjum. Pomimo, że na ich drodze staje wiele przeciwności losu, oboje podejmują walkę o swoje szczęście.

„Calder- Narodziny odwagi” to cudowna historia, opowiadająca o wielkiej miłości, pięknej, niebieskookiej Eden oraz przystojnego i odważnego Caldera. Pomimo młodego wieku i wielu problemów podejmują oni nierówną walkę z Hetorem, a co za tym idzie z całą społecznością Akadii, aby zmienić swój los.

Eden i Calder to bohaterowie, którzy od samego początku zdobyli moją sympatię. Eden to piękna i wrażliwa dziewczyna. Według przepowiedni ma ona zostać żoną niezrównoważonego Hektora i wraz z nim jako matka wszystkich ludzi Akadii, ma ich poprowadzić do krainy wielkiego szczęścia, jakim jest Elizjum. W Akadii jej głównym zajęciem jest gra na fortepianie oraz czytanie Świętek Księgi Hektora. Jest osobą sprytną i niezwykle odważną. Zawsze potrafi znaleźć sposób, aby spotkać się z ukochanym. Dla miłości jest gotowa do największych poświęceń. Troszczy się o Caldera i nie może znieść krzywdy, którą wyrządza mu Hektor.

Natomiast Calder to wzór idealnego mężczyzny, o którym marzy wiele kobiet. Jest on przystojnym, odważnym i mężnym chłopakiem. Nie boi się bólu oraz cierpienia, wszystkie upokorzenia znosi z godnością. Jest troskliwy i opiekuńczy w stosunku do Eden, która jest całym jego światem. Nie wyobraża sobie bez niej życia. Jest romantycznym i wrażliwym mężczyzną. Bardzo często podrzuca ukochanej kwiaty powoju. Daje jej kamyk, który według pingwinich zwyczajów, pan pingwin wręcza swojej wybrance, jeśli chce, aby spędziła z nim resztę życia. Jest także oddanym przyjacielem Xandra, który jest dla niego jak brat. O jego oddaniu może świadczyć fakt, że w czasie ucieczki z Akadii przez całą drogę niesie rannego przyjaciela na plecach, pomimo wielkiego zmęczenia.

Sympatią obdarzyłam także Maję- siostrę Caldera. Pomimo choroby i niepełnosprawności jest ona niezwykle pogodną i radosną dziewczyną. Bardzo kocha brata i stara się mu zawsze pomagać.

Akcja powieści jest wartka i dynamiczna. Czytelnik nie ma tutaj czasu na nudę. Z wielkim zainteresowaniem śledziłam losy bohaterów. Postacie są bardzo dobrze wykreowane przez autorkę. Powieść pisana jest z perspektywy Eden i Caldera, dzięki czemu lepiej poznajemy ich uczucia i emocje. Książki Mii Sheridan cenię za niezwykłą wrażliwość oraz subtelność.

Jest to książka godna polecenia. Za możliwość jej przeczytania dziękuję wydawnictwu HELION.

6 komentarzy:

 1. Dopiero skończyłam czytać. Zapraszam na recenzję, która pojawi się za niedługo.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeśli tak spodobał Ci się Calder, to ciekawa jestem co powiesz o Eden ;) Zdecydowanie dużo lepsza! U mnie recenzja już obu ksiażek ;)
  Buziaki! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam też Eden :) cudowna książka :) Jej recenzja też jest u mnie na blogu :) Zajrzę też do Ciebie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. To książka zdecydowanie nie dla mnie, ale dobrze się o niej dowiedzieć. Już wiem komu podrzucę twoją recenzję :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może inne książki, których recenzje udostępniam na blogu przypadną Pani do gustu :)

   Usuń