piątek, 5 sierpnia 2016

19. "Kopciuszek w Singapurze"Autor: Monika Hołyk- Arora
Tytuł: „Kopciuszek w Singapurze”
Wydawnictwo: Internetowe e- bookowo
Ilość stron: 262

  
„Kopciuszek w Singapurze” Moniki Hołyk- Arora to powieść, którą miałam ochotę przeczytać odkąd się o niej dowiedziałam. Piękna okładka, do tego intrygujący tytuł. Bo tak naprawdę która z nas jako mała dziewczynka nie marzyła o tym, aby zostać tytułowym Kopciuszkiem i spotkać księcia na białym koniu. Jest to współczesna wersja baśni braci Grimm.

„Kopciuszkowi w bajce braci Grimm było znacznie lżej. Co prawda książę nie zaproponował jej lukratywnej posady w znanej agencji reklamowej, jednak ofiarował jej coś znaczni cenniejszego- swoją miłość.”

Książka przedstawia historię Adrianny- młodej dziewczyny z Polski, która w prezencie urodzinowym otrzymuje od znajomych bilet do Singapuru. W ten sposób udaje jej się spełnić jedno z marzeń. Z zawodu dziewczyna jest fotografem i wie, że wyjazd ten jest doskonałą okazją do zrobienia wielu ciekawych zdjęć. W trakcie jednego ze spacerów ulicami singapurskich ulic, wpada na nieznajomego mężczyznę. Spotkanie to kończy się rozbitym telefonem głównej bohaterki. Staje się ono także początkiem ciekawej znajomości między biedną dziewczyną z Polski i bogatym i przystojnym właścicielem firmy- Lee. Dodatkowo dziewczyna w trakcie wakacyjnego pobytu zyskuje szansę na rozwój kariery zawodowej.

Autorka w powieści przedstawia nam historię współczesnego Kopciuszka, który wyjeżdżając do Singapuru, spotyka miłość swojego życia- księcia, który zamiast na białym koniu, jeździ sportowym samochodem oraz zyskuje szansę pracy w znanej i prestiżowej firmie. Książka pokazuje, że bajki mają szansę realizacji również w naszym współczesnym świecie.

„Odkryłam, że współczesny Kopciuszek nie potrzebuje balu i księcia, który na białym rumaku przemierzałby królestwo w poszukiwaniu właścicielki kryształowego pantofelka. Dziś raczej niezbędna jest pewność siebie, odnaleziona chociażby na skutek niesamowitych zbiegów okoliczności, wiara we własne możliwości i marzenia, które można spełnić.”

Książkę czyta się lekko i przyjemnie. Dzięki niej przenosimy się w odległą rzeczywistość singapurskich miejsc, na tle których rozwija się uczucie głównych bohaterów. Język powieści jest prosty, zrozumiały i poprawny pod względem gramatycznym. Fabuła powieści ciekawa.

Historia ta pozwala czytelnikowi oderwać się od szarej i nudnej rzeczywistości oraz przenieść w świat baśni, dobrych wróżek i spełniających się marzeń. Pokazuje, że podobne historie mogą zdarzyć się także w naszym współczesnym świecie, pełnym pospiechu i pogoni za pracą.

Myślę, że jest to książka warta polecenia.

2 komentarze:

  1. Również czytałam i też uważam że jest świetna:):) cudna historia:):)

    OdpowiedzUsuń