sobota, 6 sierpnia 2016

21. "52 kolory życia"- tom IIAutor: Magdalena Kozioł
Tytuł: „52 kolory życia”- tom II
Wydawnictwo: Pociąg do natury
Ilość stron: 116
„52 kolory życia”- tom II to kontynuacja historii Sally i Tomka oraz Anety i Jacka. W części tej ukazane zostało rozwijające się uczucie między Sally- właścicielką sklepu z kosmetykami, a Jackiem- przystojnym funkcjonariuszem policji. Sally, przygotowując lokal do otwarcia kolejnego sklepu trafia do nadmorskiej miejscowości, w której mieszka Jacek. Ponownie przypadek sprawia, że oboje wpadają na siebie przed komendą policji, gdzie dziewczyna ma złożyć zeznania. Spotkanie to jak zwykle, kończy się rozbitym czołem dziewczyny. Stopniowo między tym dwojgiem zaczyna rozkwitać miłość. Oboje wzajemnie się do siebie przyciągają, a zarazem odpychają. Nie brakuje tutaj dylematów moralnych. Przecież Jacek ma żonę i małego synka, a Sally narzeczonego. Jednak w pewnym momencie ich życia uczucie staje się silniejsze od rozsądku.

„Serce niestety nie sługa. To porzekadło jest prawdziwe. Między Jackiem i Sally zaiskrzyło. Gdyby tak się nie stało, wróciliby do porządku dziennego i swoich spraw po tym, co ich spotkało. Tak się jednak nie stało. Oboje powracali myślami do wspólnych chwil.”

W drugiej części akcja powieści staje się zdecydowanie ciekawsza i bardziej rozbudowana. Można tutaj znaleźć także dramatyczne sytuacje. Przed hotelem, w którym mieszka Sally dochodzi do strzelaniny, która jest wynikiem porachunków mafijnych. Kobiecie nie grozi tutaj jednak większe niebezpieczeństwo. Dzięki swojemu rozsądkowi zapamiętuje numery rejestracyjne samochodu sprawców, czym pomaga policji w ich uchwyceniu. Obserwujemy również uczucie, jakie powoli pojawia się między Agnieszką- przyjaciółką i pracownicą Sally, a Karolem- policjantem i kolegą Jacka.

Podobnie jak w poprzednim tomie każdy tytuł rozdziału nosi nazwę innej barwy. Przeważają tutaj wyraziste kolory, które są odzwierciedleniem uczuć i emocji głównych bohaterów. Znajdujemy tutaj kolor: granatowy, fioletowy, burgundowy, szafirowy, czekoladowy, bursztynowy oraz czerwony. Każdy z nich stanowi nieodłączny element poszczególnych rozdziałów, np.

„Sally stojąc przed lustrem w łazience, wyciągnęła z kosmetyczki swoją ulubioną, czerwoną szminkę. Tylko jej brakowało do ukończenia makijażu, który zrobiła na ten wyjątkowy wieczór.”

W tomie II występuje znacznie mniej opisów niż w I. Dzięki temu akcja staje się bardziej dynamiczna. Język powieści jest barwny i poprawny pod względem gramatycznym. Tekst wymaga niewielkiej korekty. Fabuła powieści jest ciekawa i interesująca.

Podsumowując, myślę, że część ta podobnie jak pierwsza jest godna polecenia i przeczytania. Zachęcam do sięgnięcia po tę książkę.

Za możliwość jej przeczytania dziękuję autorce.

4 komentarze:

 1. Do tej pory w ogóle nie słyszałam o tych książkach, jak i autorce. Ale kto wie - może któregoś dnia sięgnę. :)
  Ładnie tu u Ciebie!
  Pozdrawiam i obserwuję,
  A.

  http://chaosmysli.blogspot.com - będzie mi miło, jeśli zajrzysz. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "52 kolory życia polecam" :) Cieszę się, że Ci się u mnie podoba :) W wolnym czasie zajrzę do Ciebie :) Pozdrawiam :)

   Usuń
 2. Ja już odebrałam swój zestaw książek i nie mogę się doczekać, aż zabiorę się za lekturę!
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja czekam jeszcze na III tom :) Mam nadzieję, że dzisiaj dotrze :) Jestem ciekawa Twojej opinii o książce :) Pozdrawiam :)

   Usuń