piątek, 12 sierpnia 2016

23. "Stinger- żądło namiętności"Autor: Mia Sheridan
Tytuł: „Stinger- żądło namiętności”
Wydawnictwo: HELION
Ilość stron: 408„Stinger- żądło namiętności” Mii Sheridan to piękna opowieść o przeznaczeniu, miłości i namiętności. To historia o ludziach z dwóch zupełnie różnych światów, którzy pod wpływem uczucia postanawiają się zmienić.

Grace Hamilton- studentka prawa przyjeżdża do Las Vegas na Międzynarodowy Zjazd Studentów Prawa. Już pierwszego dnia pobytu, w hotelu  wpada przypadkiem  na Carsona Stingera- aktora heteroseksualnego, pracującego w branży erotycznej. Od samego początku między tym dwojgiem zaczyna iskrzyć. Początkowo oboje się nawzajem odpychają, a jednocześnie przyciągają. Jednak sytuacja w windzie zmienia ich wzajemne nastawienie do siebie. Oboje podejmują decyzję o spędzeniu wspólnego weekendu, który odmienia ich życie na zawsze. Ponownie ta dwójka spotka się po kilku latach w tym samym mieście. Okazuje się wtedy, że Grace zamiast pracy w wielkiej korporacji, wybrała zawód prokuratora, natomiast Carson porzucił branżę erotyczną i został komandosem. Czy spotkanie to połączy ich na zawsze? Jak potoczą się ich losy?

„Stinger- żądło namiętności” to kolejna cudowna powieść Mii Sheridan, którą miałam okazję przeczytać. To opowieść o wielkim uczuciu, jakie połączyło ludzi z dwóch różnych światów. Ona- piękna, ustatkowana studentka prawa, on- przystojny, żyjący chwilą aktor z branży erotycznej. Czy taki związek ma szansę przetrwać?

Autorka po raz kolejny udowadnia nam, że przeznaczenie łączy ludzi.  Pomimo tak wielu różnic i dzielących ich światów oboje rozumieją się doskonale. Potrafią się przed sobą otworzyć i powierzyć sobie najskrytsze tajemnice. W powieści autorka porusza także problematykę handlu ludźmi i walki z nią.

Grace i Carson to bohaterowie, których obdarzyłam dużą sympatią. Grace to skromna, ułożona studentka prawa, która stara się spełnić oczekiwania ojca. Pomimo tak młodego wieku posiada własny plan na życie i stara się go przestrzegać. Większość swojego czasu spędza na nauce. Jest osobą ambitną i rozsądną. Zmienia się pod wpływem Carsona. Dzięki niemu staje się ona osobą pewniejszą siebie i stara się realizować własne marzenia.

Natomiast Carson, to chłopak, który żyje z dnia na dzień, nie przejmując się tym, co będzie jutro. Jego głównym zajęciem jest aktorstwo w filmach pornograficznych. Z jednej strony nie lubi swojego zajęcia, a z drugiej strony go wykonuje. Podobnie jak Grace zmienia swoje życie po namiętnym weekendzie, spędzonym w hotelu. Po rozstaniu z nią postanawia wstąpić do wojska i zostaje komandosem. Staje się człowiekiem odpowiedzialnym. Stara się również pogodzić ze swoją przeszłością, wybaczyć sobie i matce.

Akcja powieści jest ciekawa i dynamiczna. Bohaterowie są doskonale wykreowani przez autorkę. Wszystkie wydarzenia obserwujemy z punktu widzenia głównych bohaterów, dzięki czemu lepiej poznajemy ich przeżycia i emocje. Książkę czyta się lekko i przyjemnie. Fabułę wzbogacają subtelne sceny erotyczne.

Podsumowując jest to powieść, która ukazuje, że pod wpływem uczucia ludzie są w stanie zmienić swoje życie na lepsze, a miłość może połączyć ludzi z dwóch zupełnie różnych światów.

Myślę, że jest to książka godna polecenia. Zachęcam do sięgnięcia po nią. Za możliwość jej przeczytania dziękuję wydawnictwu HELION.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz