niedziela, 21 sierpnia 2016

27. "Driven. Namiętność silniejsza niż ból"- tom I


Autor: K. Bromberg
Tytuł: „Driven. Namiętność silniejsza niż ból”- tom I
Wydawnictwo: HELION/ Editio Red
Ilość stron: 374„Driven. Namiętność silniejsza niż ból” K. Bromberg jest debiutem literackim autorki. Ukazana została w niej historia Rylee Thomas, kobiety niezależnej, odnoszącej sukcesy w życiu zawodowym. Uwielbia ona kontrolować swoje życie w każdej jego sferze i nic nie jest w stanie wytrącić jej z równowagi. Do momentu, gdy na jej drodze pojawia się Colton Donovan- przystojny i niezwykle pociągający mężczyzna. Oboje wzajemnie się do siebie przyciągają, a jednocześnie odpychają.

Czytając książkę uświadomiłam sobie, że historia tutaj przedstawiona jest podobna do tych, których w swoim życiu przeczytałam już wiele. Mamy tutaj kobietę sukcesu i pociągającego mężczyznę, który rzuca jej wyzwanie. Niemniej jednak przypadła mi ona do gustu. Miłość i namiętność przeplata się tutaj z potrzebą bliskości drugiej osoby. Autorka przedstawia ludzi, którzy borykają się z trudną przeszłością, niosą ze sobą trudny bagaż życiowy.

Rylee to osoba, która większość swojego czasu poświęca pracy, kocha to, co robi dla dzieci, którymi się opiekuje. Do tego jest kobietą pewną siebie i niezależną. Dręczą ją wydarzenia, które miały miejsce dwa lata temu. Wini się za wypadek i za śmierć ukochanej osoby. Spotkanie z Coltonem jest dla niej jak grom z jasnego nieba. Wywołuje on w niej uczucia, których nie czuła od dawna.

Zaś Colton to przystojny i pociągający mężczyzna, którego pasją są wyścigi samochodowe. Nie wierzy on w miłość i uczucia do drugiej osoby. Kobiety, które mu towarzyszą traktuje jak zabawki. Narzuca im pewne reguły i zasady postępowania. Bywa arogancki i złośliwy. Nie jest jednak w stanie ukryć swojej wrażliwości, o czym świadczy jego stosunek do podopiecznych Rylle. Jest on pełen sprzeczności. Z jednej strony daje Rylle nadzieję na związek, a za chwilę ją odtrąca. Zachowuje się tym samym jak mały chłopiec. Nie potrafi się on pogodzić ze swoją przeszłością i z tym, czego doświadczył jako dziecko.

Uśmiech na twarzy wywołała u mnie sytuacja, w której Colton interweniuje w sprawie Aidena, chłopca dręczonego przez inne dzieci w szkole. Udając się tam wraz z nim udowadnia innym, że dzieci te nie są gorsze od tych, które wychowują się w pełnej rodzinie. Sprzeciwia się faworyzowaniu osób ze względu na pochodzenie, co czyni dyrektor placówki.

Książka jest ciekawa i przykuwa uwagę czytelnika. Czyta się ją lekko i przyjemnie. Akcja jest wzbogacona subtelnym scenami erotycznymi, opisanymi w niezwykle realistyczny sposób. Są one pełne namiętności i pożądania.

Jest to moje pierwsze, ale myślę, że nie ostatnie spotkanie z książką tej autorki.

Za możliwość jej przeczytania dziękuje wydawnictwu HELION/ Editio Red.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz