wtorek, 30 sierpnia 2016

32. "52 kolory życia"- tom IIIAutor: Magdalena Kozioł
Tytuł: „52 kolory życia”- tom III
Wydawnictwo: Pociąg do natury
Ilość stron: 117


„52 kolory życia”- tom III to kontynuacja namiętnej i fascynującej historii Sally i Jacka. Sally jest właścicielką sklepu z kosmetykami, zaś Jacek funkcjonariuszem policji. Oboje połączył przypadek. Między tym dwojgiem rodzi się coraz głębsze uczucie. Na ich drodze do szczęścia staje wiele przeciwności losu. W części tej główna bohaterka rozdarta jest między uczuciem do przystojnego komisarza, a tym, co podpowiada jej sumienie. Zdaje sobie sprawę, że wdając się w romans z żonatym mężczyzną, rozbija jego rodzinę, stając między nim, a jego żoną. Zaś Jacek i Aneta stopniowo coraz bardziej się od siebie oddalają. On nie czuje do niej już nic oprócz obojętności, ona pozostaje z nim ze względu na syna Stasia.

W tomie III oprócz miłosnych uniesień, nie brakuje także dramatycznych akcji, które trzymają czytelnika w napięciu i niepewności, pobudzając jego ciekawość. Zdarzenia te wywołują wiele emocji.

Podobnie, jak wcześniej barwy odpowiadają przeżyciom i emocjom głównych bohaterów. Odzwierciedlają ich nastrój w danej chwili. Dominują tutaj jasne barwy, takie jak: kolor turkusowy, żółty, purpurowy, beżowy, perłowy i szmaragdowy. Przypisane są one konkretnemu tygodniowi z życia bohaterów.

Ciekawy pomysł stanowi też włączenie w treść powieści przez autorkę tekstów piosenek, które w określonym momencie towarzyszą Sally i Jackowi. Znajdujemy tutaj wiele wspaniałych przemyśleń na temat życia i miłości, np.

„Miłość nie jest trudna, ona jest piękna, ona jest brakiem lęku…”

Opisy przedstawione w książce są opisane barwnym i plastycznym językiem, czym pobudzają wyobraźnię czytelnika. W każdym słowie, które znajduje się na kartach powieści można dostrzec wrażliwą i romantyczną duszę autorki. 

Książkę czyta się szybko, lekko i przyjemnie. Korekty tej części dokonywała inna osoba. Jest ona zrobiona o wiele lepiej niż w dwóch poprzednich tomach.

Historia Sally i Jacka skradła moje serce. Tak więc i Was zachęcam do sięgnięcia po nią. 

Za możliwość przeczytania książki dziękuję autorce.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz