poniedziałek, 17 października 2016

44. "Z twojej winy"


Autor: Krystyna Śmigielska
Tytuł: „Z twojej winy”
Wydawnictwo: Replika
Ilość stron: 368


„Miałaś dobre, dostatnie życie, Księżniczko… Zabrałem Ci wszystko, sam czuje się najszczęśliwszym z mężczyzn.”

„Z twojej winy” Krystyny Śmigielskiej to historia, którą mogłoby napisać samo życie. To niezwykła opowieść o wielkiej miłości, walce o nią, zdradzie, samotności i wielu innych przeciwnościach losu. 

Książka przedstawia historię Marty Grawerskiej, pięknej i młodej żony wpływowego i bogatego wojewody- Marka Grawerskiego. Oboje są małżeństwem od 10 lat. W pewnym momencie kobieta postanawia zrezygnować z życia pełnego luksusu i uwolnić się od despotycznego męża. Miłość i szczęście znajduje u boku Marcina Czyżewskiego. Zwykła codzienność dopada ją jednak bardzo szybko. Skromne i niewielkie mieszkanie, konieczność oszczędzania na wydatkach, dziwni znajomi, to tylko niektóre elementy jej nowego życia. Do tego zdradzony mąż bardzo szybko daje o sobie znać i bierze sprawy w swoje ręce. Kochankowie na swojej drodze napotkają wiele przeciwności losu. Przesłuchania, zdrady, śledztwo to tylko nieliczne zdarzenia, które staną się ich udziałem.

„Z twojej winy” to niezwykle ciekawa powieść, którą czytałam z wielkim zainteresowaniem. Przedstawia ona historię, która mogłaby stać się udziałem każdego z nas. Nieszczęśliwa żona, zdradzony mąż, kochanek i chęć zemsty…

Nie jest to zwyczajny romans, a opowieść pełna zdrad, konfliktów oraz sensacji. Autorka w doskonały sposób ukazuje dylematy i problemy, z którymi muszą zmierzyć się bohaterowie. Pokazuje jak wpływy polityczne, władza, pozycja społeczna mogą pomóc w zniszczeniu życia innym ludziom. Niezałatwione sprawy zawsze dają o sobie znać, a chęć zemsty i nienawiść stają się motorem, który napędza do działania. Jednak miłość to uczucie, które jest w stanie pokonać wszystko, ale czy aby na pewno wszystko?

Książka jest pełna wielu zaskakujących zwrotów akcji. Trzyma ona czytelnika w napięciu i powoduje, że ciężko się od niej oderwać. Akcja powieści jest rozbudowana, wartka i dynamiczna. Bohaterowie niezwykle realistyczni i doskonale wykreowani przez autorkę. To zwyczajni ludzie, podobnie jak my, zmagający się z różnymi przeciwnościami losu. Język jest barwny i plastyczny, pobudza on wyobraźnię czytelnika. 

Z wielkim zainteresowaniem śledziłam historię Marty i Marcina, trzymając kciuki za ich związek. Nie mogłam się od niej oderwać aż do momentu przeczytania ostatniej strony książki. Do tego zaskakujące zakończenie, na które czekałam z wielką niecierpliwością.

Myślę, że jest to książka godna polecenia. Zachęcam Was do sięgnięcia po nią. Za możliwość jej przeczytania oraz piękną dedykację dziękuję autorce.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz