poniedziałek, 24 października 2016

49. "Łowca czterech żywiołów"Autor: Agata Adamska
Tytuł: „Łowca czterech żywiołów”
Wydawnictwo: Novae Res
Ilość stron: 336


„Łowca czterech żywiołów” Agaty Adamskiej jest świetnym debiutem literackim autorki. Jest to niezwykle magiczna powieść, która przenosi czytelnika w świat baśniowych postaci oraz ich przygód. Elfy, krasnale, druzgi są jej nieodłącznym elementem.

Książka przedstawia historię Aeryli Vales-17- latki, wiodącej z pozoru zwyczajne i nieciekawe życie. W szkole wraz z przyjaciółką Anniją uchodzi ona za szkolne dziwadło. Wszystko jednak zmienia test zdolności magicznych... Wtedy to okazuje się, że dziewczyna potrafi władać czterema żywiołami, a co za tym idzie jest łowcą czterech żywiołów. Od tego momentu jej życie zmienia się o 180 stopni. Swój czas dzieli ona między szkołę, zajęcia praktyczne, naukę magii oraz pomoc ojcu w kancelarii.

Powieść ta wywołuje w czytelniku wiele emocji. Intryguje, ciekawi, bawi, trzyma w napięciu i niepewności. Występuje tu wiele zaskakujących zwrotów akcji. Książka obfituje w niebezpieczne przygody, tajemnice oraz intrygi. Świetnym dopełnieniem tego jest wątek miłosny z udziałem głównej bohaterki oraz jej zabiegi w celu zdobycia miłości życia.

Fabuła jest ciekawa, doskonale dopracowana, akcja wartka i dynamiczna. Czytelnik nie ma tutaj czasu na nudę. Z wielkim zainteresowaniem razem z bohaterami odkrywałam kolejne zagadki. 

Postacie są barwne, plastyczne, doskonale wykreowane przez autorkę. Pobudzają one wyobraźnię czytelnika. Dużą sympatią obdarzyłam Aerylę, która jest osobą sprytną, dociekliwą, odważną. Bardzo często pakuje się jednak w kłopoty. Posiada ona świetnych przyjaciół, jakimi są Annija oraz Marry. Do tego na kartach powieści możemy znaleźć wiele fantastycznych postaci, takich jak druzgi, krasnale, czy elfy. 

Świetnym pomysłem jest również motyw szkoły, w której uczniowie uczą się magicznych zaklęć oraz rozwijają swoje zdolności. Uczestniczą oni w wielu interesujących zajęciach, np. sporządzają eliksiry lub władają różdżkami.

Jest to lektura, która pozwala nam oderwać się od szarej i nudnej rzeczywistości, przenosząc nas w baśniowy świat, pełen przygód, intryg i magicznych postaci. Czyta się ją lekko, szybko i przyjemnie. 

Z pewnością jest to książka w sam raz na długie i jesienne wieczory. Zachęcam Was do sięgnięcia po nią. Za możliwość jej przeczytania oraz dedykację dziękuję autorce.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz