poniedziałek, 31 października 2016

52. "Dobre wieści"Autor: Dana Perino
Tytuł: „Dobre wieści”
Wydawnictwo: Kobiece
Ilość stron: 320


„Dobre wieści” Dany Perino to niezwykle interesujący zbiór wspomnień najsłynniejszej rzeczniczki Białego Domu. Była ona pierwszym rzecznikiem- kobietą z ramienia republikanów. Współpracowała z prezydentem Georgem Bushem, zastępując na tym stanowisku Tonego Snowa.

Książka podzielona jest na 7 rozdziałów, w których autorka ukazuje nam swoje pochodzenie oraz rodzinę, wspomina lata nauki oraz Collegu. Przedstawia nam swoją ścieżkę kariery zawodowej, elementy współpracy z prezydentem USA oraz pracę w programie The Five. Opisuje też sytuację, w której poznała przyszłego męża- Petera McMahona. 

Przedstawiając swoje życie, Dana Perino daje nam do zrozumienia, że warto stawiać sobie cele, a następnie dążyć do ich realizacji. Każdy z nas powinien mieć marzenia i starać się je osiągać. Powinniśmy być zawsze otwarci na nowe propozycje i wyzwania. Ciężka praca i upór przynoszą efekty.

Autorka w książce ukazuje także świetną współpracę z Georgem Bushem. W jej wspomnieniach jawi się on jako zwyczajny człowiek, który troszczy się o swoich pracowników oraz naród. Odwiedzając rannych żołnierzy, płacze razem z ich rodzinami. Nie przejmuje się krytyką ze strony swoich przeciwników. Uczy on lojalności oraz pokory. Zawsze wspiera ludzi, z którymi pracuje i darzy ich ogromnym szacunkiem i zaufaniem.

Dana opisuje także swoją współpracę w The Five, gdzie realizuje się po zakończeniu funkcji rzeczniczki Białego Domu. W sposób zabawny przedstawia nam swoich kolegów: Kimberly Guilfayle, Andreę Tantaros, Juana Williamsa, Erica Bollinga, Grega Gutfelda oraz Boba Beckleya.

Radzi nam, że aby osiągnąć sukces, m. in. należy zadbać o odpowiedni i schludny wygląd, wykształcenie, odpowiednią intonację wypowiedzi i wiadomości, wskazuje, że zawsze należy kierować się pokorą i lojalnością.

Styl autorki jest lekki, co sprawia, że książkę czyta się szybko i przyjemnie. Wspomnienia ukazane w książce są niezwykle ciekawe, co powoduje, że ciężko się oderwać od lektury. Przyznam, że czytałam ją do 1 w nocy, do momentu, gdy nie przeczytałam jej ostatniej strony. 

Podsumowując jest to interesująca historia, napisana przez samo życie. Ukazuje ona ważne osobistości w zupełnie innym świetle. Pokazuje, że są oni zwyczajnymi ludźmi tak jak my. Mają zarówno swoje wady jak i zalety. Autorka daje nam do zrozumienia, że własną pracą możemy wiele osiągnąć. W jednej chwili praca rzecznika Białego Domu staje się rzeczywistością.

Jest to książka godna polecenia. Za możliwość jej przeczytania dziękuję Wydawnictwu Kobiece.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz