czwartek, 17 listopada 2016

57. "Zestrzelić Hartmanna"Autor: Raymond F. Toliver, Trevor J. Constable
Tytuł: “Zestrzelić Hartmanna”
Ilość stron: 330
Wydawnictwo: Latarnia„Zestrzelić Hartmana” to niezwykła opowieść, przedstawiająca losy oraz historię życia największego asa Luftwaffe- Ericha Hartmanna. Był on pilotem, który w trakcie II wojny światowej zestrzelił 352 samoloty, należące do sił powietrznych wroga. Człowiek ten po zakończeniu działań wojennych przez okres 10 lat przebywał w obozach rosyjskich. Został on odznaczony, m.in. Krzyżem Rycerskim z Liśćmi Dębowymi, Mieczami i Brylantami.

Jest to ciekawa powieść, która potrafi wciągnąć czytelnika już od pierwszych stron. Po prostu nie mogłam się od niej oderwać. Przeczytałam ją jednym tchem. Nie jestem miłośniczką książek historycznych, ale ta przypadła mi do gustu. Z wielkim zainteresowaniem śledziłam życie prywatne głównego bohatera, jego przeżycia i emocje.

Autorzy nie ograniczają się tutaj wyłącznie do okresu II wojny światowej, opisując pobyt głównego bohatera w obozach sowieckich oraz dalsze lata jego życia. Jest to pozycja niezwykła z tego względu, że opisuje ona życie jednego z najsłynniejszych pilotów tamtych czasów.

Do tego fotografie, będące świetnym dopełnieniem książki. Oddają one nastrój ówczesnych czasów i pozwalają na lepsze ich poznanie. 

W książce można znaleźć także informacje dotyczące innych pilotów którzy brali udział w działaniach wojennych, w trakcie II wojny światowej.

Myślę, że jest to książka, która przypadnie do gustu nie tylko miłośnikom historii i II wojny światowej, ale również osobom interesującym się lotnictwem tamtego okresu.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Latarnia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz