niedziela, 20 listopada 2016

59. "Bułgaria znana i nieznana: kierunek Burgas!"Autor: Skarlet Albert
Tytuł: „Bułgaria znana i nieznana: kierunek Burgas!”
Wydawnictwo: Skarlet & Albert
Ilość stron: 177

  
„Bułgaria znana i nieznana: kierunek Burgas!” Skarlet Albert to dosyć nietypowy przewodnik, który przenosi nas w piękne miejsca Bułgarii. Autorka przedstawia nam w nim nie tylko zabytki architektoniczne, ale również faunę, florę, charakterystyczną dla danego obszaru, rezerwaty, jaskinie, legendy, czy obyczaje. To książka, która sprawi, że na nowo odkryjecie i zakochacie się w Bułgarii i jej cudownych miejscach.

W płynny i barwny sposób autorka prowadzi nas po obszarze tego państwa, zmierzając w kierunku terenów morskich. Swoją podróż rozpoczynamy od miasta zwanego Sofią. Poznajemy tu wiele ciekawych informacji, związanych z tym miejscem. Następnie przenosimy się do kolejnych miejsc, wartych naszej uwagi, aby w końcu poznać kilka zwyczajów i obyczajów, obowiązujących na tym obszarze.

Barwny i plastyczny język sprawia, że przewodnik czyta się szybko i przyjemnie. Niejednokrotnie czytając miałam wrażenie, że jest to opowieść snuta przez dobrego baśniopisarza. Do tego cudowne fotografie, przybliżające nam miejsca, opisane w przewodniku. Są one wręcz zachwycające. Już same tytuły poszczególnych podrozdziałów intrygują i ciekawią czytelnika. No przyznajcie sami, czy nie brzmią pięknie: „Kaktusy na wyspie żmij”, czy „Na słonecznym brzegu”. 

Elementem, który szczególnie przykuł moją uwagę są legendy i zwyczaje, które czytałam z wielkim zainteresowaniem. Dzięki książce mogłam się dowiedzieć, jak w Bułgarii wygląda ślub pary młodej, czy też zapoznać się z amuletami, charakterystycznymi dla mieszkańców tego miejsca. Autorka prezentuje nam też wiele ciekawostek, związanych z tym obszarem. Wśród nich przedstawia nam kuchnię Bałkańską. Co prawda nie jestem osobą, która interesuje się kuchnią, czy też gotowaniem, jednak informacje te pochłonęłam z dużym zainteresowaniem.

Podsumowując „Bułgaria znana i nieznana: kierunek Burgas!” to dosyć oryginalny przewodnik, który na nowo pozwala nam odkryć piękno tego państwa. W przyjemny i przystępny sposób ukazuje miejsca warte naszej uwagi. I choć za oknem szaro i ponuro, pozwala nam przenieść się do kraju pełnego słońca i wielu barw.

Gorąco zachęcam Was do sięgnięcia po tę książkę. Za możliwość przeczytania ebooka dziękuję autorce.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz