czwartek, 8 grudnia 2016

68. "52 kolory życia"- TOM IVAutor: Magdalena Kozioł
Tytuł: „52 kolory życia”- TOM IV
Wydawnictwo: Pociąg do natury
Ilość stron: 118


„Ich miłość była orzeźwiająca i młoda, jak zielona mięta rosnąca w ogrodzie Sally. Koiła, dawała radość i stanowiła lekarstwo na kłopoty, których doświadczali. Czuli ją obydwoje bardzo intensywnie i na razie żadne z nich nie wyobrażało sobie, jakby wytrzymali bez siebie.”

„52 kolory życia”- TOM IV Magdaleny Kozioł to kontynuacja fascynującej i namiętnej historii Sally i Jacka. W części tej komisarz Poznański wyjeżdża na rehabilitację do ośrodka, który znajduje się niedaleko miejsca, w którym mieszka Sally. Kochankowie starają się wykorzystać każdą chwilę jak najlepiej. Wspólne wieczory, spacery, kolacje są ich nieodłącznym elementem. Ale czy można zbudować szczęście na cudzym nieszczęściu? Oboje zdają sobie sprawę i są świadomi tego, że tuż obok znajduje się Aneta- żona Jacka i ich mały synek- Staś. W ich głowach kłębi się wiele myśli i dylematów. Czy Sally zdecyduje się na kontynuację romansu? Jak dalej potoczą się losy Anety, Jacka i Stasia? 

„52 kolory życia” to powieść, która skradła moje serce już od pierwszych stron, pierwszego tomu, a każdy z nich jest o wiele lepszy od poprzedniego. Coraz bardziej zagłębiamy się w historię głównych bohaterów, poznając łączące ich uczucie, które jest w stanie pokonać wiele przeciwności losu. Z każdym tomem nasza ciekawość jest coraz większa.

Akcja powieści jest wartka, dynamiczna, potrafi ona zaskoczyć czytelnika. W najmniej spodziewanym momencie pojawiają się zdarzenia, których zupełnie się nie spodziewamy. Język jest barwny, kolorowy, plastyczny, czym pobudza wyobraźnię czytelnika i pozwala nam poczuć się uczestnikiem zdarzeń przedstawionych w książce. Sceny erotyczne opisane są w subtelny i delikatny sposób. 

Jak już wspominałam kiedyś w każdym słowie można dostrzec romantyczną i wrażliwą duszę autorki. Można tutaj znaleźć wiele pięknych słów na temat życia, czy miłości, np.

„Usłyszałam kiedyś, że miłość jest piękna i wspaniała, to okoliczności jej towarzyszące czasami mogą być trudne…”

W tomie tym poznajemy następujące kolory: koralowy, szary, miętowy, złoty, malinowy, błękitnoszary, bezbarwny oraz czarny. Każdej barwie przypisane są określone uczucia, przeżycia i emocje, a także wydarzenia z nimi związane. 

Korekta książki dokonana jest w doskonały sposób, a bohaterowie świetnie wykreowani przez autorkę. Nie sposób nie wspomnieć o okładce, która posiada odcień intensywnej, soczystej czerwieni, czym przykuwa wzrok czytelnika i zachęca do sięgnięcia po nią.

Podsumowując „52 kolory życia” to barwna, cudowna powieść, która wywołuje w czytelniku wiele emocji. Przenosi nas w świat uczuć, skomplikowanych relacji i przeżyć, pozwalając nam choć na chwilę oderwać się od szarej i nudnej rzeczywistości. Wraz z kolejnymi kolorami coraz bardziej zagłębiamy się w historię Sally i Jacka oraz  Anety i ich synka Stasia.

Polecam i zachęcam Was do sięgnięcia po „52 kolory życia”. 

Za możliwość przeczytania książki dziękuję autorce

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz