niedziela, 11 grudnia 2016

70. "Sweet ache. Krew gęstsza od wody"Autor: K. Bromberg
Tytuł: „Sweet Ache. Krew gęstsza od wody”
Wydawnictwo: Editio Red
Ilość stron: 450„Sweet Ache. Krew gęstsza od wody” K. Bromberg to piękna opowieść o miłości, pożądaniu i namiętności, w której problemy z przeszłości staja się nieodłącznym elementem teraźniejszości. To wspaniała historia, pełna emocji, która ukazuje, że miłość jest uczuciem tak wielkim, że potrafi pokonać wszelkie przeciwności losu.

Główną bohaterką jest Quinlan Westin- młodsza siostra Coltona. Jest ona asystentką na miejscowym uniwersytecie. Po kolejnym nieudanym związku, dziewczyna postanawia zrezygnować z miłości i skupić się  na pracy i dobrej zabawie. Wtedy to na  jej drodze staje przystojny i pociągający muzyk o dobrym sercu- Hawkin. Jest on sławnym wokalistą zespołu Bent. Zawsze stara się pomagać bratu i bierze na siebie jego przewinienia. Tym razem grozi mu jednak odsiadka. Aby uzyskać przychylność sędziego, zgadza się on poprowadzić serię wykładów na miejscowej uczelni. Tutaj właśnie poznaje Quinlan- kobietę ambitną, odważną, pewną siebie, która  wbrew jego oczekiwaniom nie zachowuje się jak jego pozostałe fanki. Do tego zakład z kolegą, że zaciągnie ją do łóżka, staje się początkiem gorącego uczucia. Ale czy na pewno Quinlan jest kobietą, którą można łatwo zdobyć? Czy muzykowi uda się wygrać zakład i zyskać serce kobiety?

„Sweet Ache. Krew gęstsza od wody” to kolejna ognista powieść autorki, która przenosi nas w cudowny świat przeżyć i emocji, fundując nam ich szeroki wachlarz. Wzruszenie przeplata się tutaj z radością i nadzieją na lepsze jutro. Ukazuje ona jak zdarzenia z przeszłości i to, czego doświadczamy jako dzieci, wpływa na dalsze nasze życie. Hawkin odczuwa niesłuszne poczucie winy, co sprawia, że zawsze bierze na siebie wybryki młodszego brata. Stara się być nie tylko dobrym bratem, ale i synem, kierując się zasadami przekazanymi mu przez ojca.  W jego życiu nie ma jednak miejsca na miłość, a muzyka staje się jego lekarstwem na zranioną duszę. Czy Quinlan uda się otworzyć jego serce na uczucia? Czy w końcu mężczyzna pogodzi się ze swoją przeszłością?

Akcja powieści jest wartka i dynamiczna, potrafi rozbudzić ciekawość czytelnika. Zdarzenia opisane są w realistyczny sposób. Powoduje to, że czujemy się uczestnikami zdarzeń opisanych w książce. Barwny, a zarazem prosty język pobudza naszą wyobraźnię. Do tego sceny erotyczne opisane w niezwykle wrażliwy i subtelny sposób. 

Każda z powieści K. Bromberg posiada drugie dno, co zasługuje na uznanie. Nie są to tylko historie o miłości, czy pożądaniu, ale niosą za sobą określone przesłanie.

Wszystkie wydarzenia obserwujemy z punktu widzenia Quinlan i Hawkina, co sprawia, że lepiej poznajemy ich myśli, przeżycia, uczucia i emocje. Bohaterowie są świetnie wykreowani przez autorkę i budzą oni sympatię czytelnika. 

Podsumowując „Sweet Ache. Krew gęstsza od wody” to cudowna lektura, od której nie sposób oderwać się do momentu przeczytania ostatniej strony. Autorka zachwyca nas swoim stylem, wrażliwością oraz prawdziwością opisanych zdarzeń. 

Myślę, że jest to lektura w sam raz dla miłośników romansów i romantycznej miłości. Polecam i zachęcam do sięgnięcia po tę powieść.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Editio Red.

2 komentarze:

  1. Przeczytałam, bardzo mi się podobała i czasem do niej wracam :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Mi również przypadła do gustu :) Pozdrawiam :)

      Usuń