środa, 14 grudnia 2016

72. "Anioł do wynajęcia"Autor: Magdalena Kordel
Tytuł: „Anioł do wynajęcia”
Wydawnictwo: Znak
Ilość stron: 400


„Gdybyś całkiem przypadkiem, tam u siebie na górze, miał jakiegoś bezrobotnego anioła, anioła do wynajęcia, to pamiętaj o mnie. Bardzo proszę. A, i gdybyś mógł mi pomóc w tym, żebym tak do końca nie zapomniała, czym jest miłość i radość…”

„Anioł do wynajęcia” Magdaleny Kordel to piękna, a zarazem niezwykła opowieść, która ukazuje nam magię świąt Bożego Narodzenia. Pokazuje, że cuda w życiu się zdarzają, a każdy z nas posiada własnego anioła do wynajęcia. Powieść ta daje wiarę i nadzieję w lepsze jutro, a także pozwala uwierzyć w dobroć drugiego człowieka. 

Główną bohaterką powieści jest Michalina, która ma poważne kłopoty. Uciekła z domu, nie posiada dachu nad głową ani odpowiednich środków do życia. Powoli dziewczyna zaczyna tracić nadzieję na poprawę swojego losu. Wtedy to na swojej drodze spotyka Gabrysię, która zaprasza ją na kubek herbaty z cynamonem. Następnie pojawia się Nela- staruszka o ciętym języku oraz Konstanty- przystojny i pociągający mężczyzna. Czy jednak Michalina ma szansę na lepsze życie? A może czuwa nad nią jej Anioł Stróż? Jak dalej potoczą się losy dziewczyny? Czy znajdzie ona dom i kochającą rodzinę?

„Anioł do wynajęcia” to cudowna, a zarazem wzruszająca historia, która pozwala nam uwierzyć, że cuda w życiu się zdarzają i zawsze jest nadzieja na poprawę naszego losu. Często można spotkać kogoś, kto wyciągnie do nas pomocną dłoń. Może to być mężczyzna sprzedający pieczywo na stoisku, kwiaciarka zapraszająca na kubek herbaty, czy starsza pani o ciętym języku. Każda z tych osób może stać się naszym aniołem do wynajęcia. 

Magdalena Kordel swoją powieścią wprowadza nas w klimat Świąt Bożego Narodzenia. Czytając czujemy zapach piernika, pieczonego makowca, czy potraw wigilijnych. Opisy przedstawione w książce są niezwykle malownicze, barwne i plastyczne. Pobudzają one wyobraźnię czytelnika. Język autorki jest tak lekki, że książkę czytałam z wielką przyjemnością. 

Bohaterowie są doskonale wykreowani i od samego początku budzą sympatię czytelnika. Moje serce zdobyła Nela- starsza pani, która z pozoru posiada zgryźliwy charakter. Jednak w rzeczywistości jest ona kobietą niezwykle mądrą, wrażliwą i posiada dobre serce. W pewnym momencie również jej zaczyna udzielać się świąteczny klimat. 

Nie sposób nie wspomnieć o pięknej, klimatycznej okładce, która przykuwa wzrok. Stojąca dziewczyna niczym anioł wyciąga swoje ręce ku niebu, a wokół niej wirują przeróżne płatki śniegu.

Podsumowując „Anioł do wynajęcia” to bajkowa, a zarazem niezwykle realistyczna historia, która pozwala poczuć magię świąt Bożego Narodzenia. Daje nam wiarę i nadzieję, a także pozwala uwierzyć w pomocną dłoń drugiego człowieka. Wzruszenie przeplata się tutaj z radością i uśmiechem, który w trakcie czytania gościł na mojej twarzy.

Gorąco polecam i zachęcam Was do sięgnięcia po tę książkę. Jest to lektura w sam raz na zimne i długie wieczory. 

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Znak.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz