czwartek, 15 grudnia 2016

73. "Bez pamięci"Autor: Barbara Freethy
Tytuł: „Bez pamięci”
Wydawnictwo: BIS
Ilość stron: 384


„Bez pamięci” Barbary Freethy to niezwykle intrygująca lektura, która bardzo szybko wciąga czytelnika i nie pozwala oderwać się od książki do momentu przeczytania jej ostatniej strony. Jest ona pełna tajemnic, sekretów z przeszłości, które jeszcze bardziej rozbudzają naszą ciekawość, wywołując wiele emocji.

Główną bohaterką jest Sarah, która po wypadku samochodowym traci pamięć. Nie wie jak się nazywa oraz skąd pochodzi. Czuje się zagubiona. Wtedy to w szpitalu pojawia się nieznajomy mężczyzna i oczekuje od niej wyjaśnień. Okazuje się, że przed siedmioma miesiącami, kobieta opuściła go zabierając ze sobą ich córkę. Początkowa jej nieufność w stosunku do niego przeradza się w determinację mającą na celu odnalezienie ich dziecka. Stopniowo wraz z kolejnymi wydarzeniami Sarah odzyskuje część wspomnień, a wraz z nimi odkrywa swoją mroczną przeszłość. Czy Sarah i Jackowi uda się odszukać ukochaną córeczkę? Jak dalej potoczą się ich losy?

„Bez pamięci” to ciekawa książka, która coraz bardziej wciąga czytelnika w swoją historię wraz z kolejnymi jej stronami. Pobudza wyobraźnię i wywołuje wiele emocji. Trzyma czytelnika w napięciu i niepewności do samego końca. Razem z bohaterami odkrywamy kolejne elementy układanki, które zaczynają tworzyć spójną całość. 

Akcja powieści, początkowo wolna, z  czasem nabiera rozpędu i staje się wartka i dynamiczna. Występuje tutaj wiele zaskakujących zwrotów, które jeszcze bardziej przykuwają naszą uwagę. Język jest prosty, co sprawia, że książkę czyta się szybko i przyjemnie. 

Bohaterowie są dobrze wykreowani. Dużą sympatią obdarzyłam przyjaciół Sarah, którzy zawsze są gotowi jej pomóc, niezależnie od sytuacji oraz towarzyszących im okoliczności. Autorka w świetny sposób tworzy nastrój strachu, napięcia i niepewności. Sarah i Jack w każdym momencie narażeni na ogromne niebezpieczeństwo.

Podsumowując „Bez pamięci” to niezwykle interesująca lektura, która pozwala nam przenieść się w świat intryg, tajemnic i wielu niebezpieczeństw. Ukazuje ona, że przed swoją przeszłością nie da się uciec, a przyszłości nie można zbudować na kłamstwie. To emocjonująca lektura, od której ciężko się oderwać do momentu przeczytania ostatniej strony.

Polecam i zachęcam Was do sięgnięcia po tę powieść.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu BIS.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz