sobota, 31 grudnia 2016

77. "Imagines"Autor: Anna Todd i inni
Tytuł: „Imagines”
Wydawnictwo: OMG Books
Ilość stron: 676


Wyobraź sobie, że..

Justin Biber organizuje dla Ciebie niespodziankę z okazji kolejnej rocznicy Waszego ślubu,
Zac Efron pomaga Ci w organizacji przedstawienia,
a Ed Sheeran spędza z Tobą Twoje urodziny…

„Imagines” to zbiór 34 opowiadań z gatunku fan fiction, który to staje się coraz bardziej popularny. Głównymi ich bohaterami jesteśmy właśnie my. Każde z nich zaczyna się od słów: „Wyobraź sobie, że…” Sprawiają one, że choć na chwilę możemy oderwać się od szarej i nudnej rzeczywistości oraz przenieść w krainę marzeń i wyobraźni, by choć na chwilę stanąć u boku naszej ulubionej gwiazdy.

Opowiadania te są skierowane głównie do kobiet, w których to zakochują się gwiazdy Hollywood. Jedynie trzy z nich dotyczą mężczyzn. Ich bohaterami są: Selena Gomez, Matt Damon oraz Jimmy Fallon.

Poziom tych opowiadań jest zróżnicowany, są one mniej lub bardziej rozbudowane, jednak się wzajemnie uzupełniają. Pomimo tak dużej objętości, książkę czyta się lekko, szybko i przyjemnie. Przyznam, że nie znałam wszystkich gwiazd wymienionych w „Imagines”.

Do opowiadań, które najbardziej przypadły mi do gustu należą: „Niech prowadzi cię serce” Doeneseya Bates, „Superbohater z lotniska” Annelie Lange oraz „Pocałunek zimy” Michelle Jo Quinn.

Nie sposób również nie wspomnieć o okładce. Z pozoru wydaje się ona zwyczajna i niczym się nie wyróżnia. Jednak w rzeczywistości ma ona srebrny odcień i mieni się wszystkimi kolorami tęczy.

Podsumowując „Imagines” to zbiór opowiadań, który pozwala nam przenieść się w krainę wyobraźni, która nie zna granic. Choć na chwilę możemy stanąć u boku ulubionej gwiazdy i stać się sławną osobą. Polecam i zachęcam do czytania.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu OMG Books.

4 komentarze:

  1. Mam chrapkę na tę książkę :D Wiem, ż to nic wybitnego, ale jednak jestem ciekawa tych opowiadań :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam zamiar przeczytać ta książkę w nowym roku bo zapowiada sie ciekawie

    OdpowiedzUsuń