wtorek, 3 stycznia 2017

79. "Zanim zgasną gwiazdy"


Autor: Martyna Senator
Tytuł: „Zanim zgasną gwiazdy”
Wydawnictwo: Videograf
Ilość stron: 232


„Zanim zgasną gwiazdy” Martyny Senator to kolejna powieść autorki, którą miałam okazję przeczytać i która skradła moje serce. Mogę stwierdzić, że każda kolejna jest lepsza od poprzedniej. Tym razem Martyna Senator przedstawia nam piękną historię o samotności, poświęceniu i miłości, która nie zna granic.

Głównym bohaterem jest Wojtek- 20-letni student, który ma tajemniczy sen. We śnie widzi dziewczynkę, która wręcza mu klepsydrę i mówi: „Musisz ją uratować, zanim piasek przestanie się sypać. W przeciwnym razie ona umrze.” Kiedy Wojtek się budzi, okazuje się, że znajduje się w szpitalu. Nic nie pamięta, nie wie kim jest oraz jak się tutaj znalazł. Dzięki pomocy przyjaciół- Dominiki i Maćka stara się odtworzyć swoje wspomnienia, jednak nie jest to takie proste jak się wydaje. Poza tym wokół niego zaczynają się dziać dziwne rzeczy, których on nie jest w stanie zrozumieć. Pewnego dnia na obrzeżach miasta poznaje Milenę, którą ktoś próbuje zabić. Czy uda mu się uratować dziewczynę? Jak dalej potoczą się ich losy?

„Zanim zgasną gwiazdy” to niezwykle poruszająca opowieść o samotności, smutku i kolejnych rozczarowaniach głównej bohaterki. To przepiękna historia o miłości, która potrafi przezwyciężyć wiele przeciwności losu. Jest ona przepełniona cierpieniem, goryczą i smutkiem. Nie brakuje tu również iskierek nadziei i radości, które podobnie jak cierpienie są nieodłącznym elementem naszego życia. Ukazuje ona jak wiele człowiek jest w stanie poświęcić dla osoby, którą kocha i jak przewrotny bywa los.

Powieść wywołuje w czytelniku wiele emocji: wzruszenie, radość, smutek… Obfituje ona w tajemnice i zagadki, które trzymają czytelnika w napięciu i jeszcze bardziej rozbudzają jego ciekawość. W umiejętny sposób łączy ona elementy świata realistycznego ze światem fantastycznym. Możemy spotkać w niej wiele ciekawych postaci, takich jak: Anioły Śmierci, Strażnik Snów- Eleon, czy Wysłannicy Śmierci.

Akcja jest wartka, dynamiczna, pełna nagłych zwrotów akcji. Prosty, plastyczny język pobudza wyobraźnię czytelnika. Lekki styl autorki sprawia, że książkę czyta się szybko i przyjemnie. Bohaterowie są świetnie wykreowani i od samego początku budzą sympatię.

Podsumowując „Zanim zgasną gwiazdy” to cudowna historia, która na długo pozostanie w mojej pamięci. Ukazuje ona, że miłość nie zna granic i potrafi przezwyciężyć wiele przeciwności losu. Uświadamia nam, jak wiele człowiek jest w stanie poświęcić dla drugiej osoby.

Myślę, że jest to powieść warta polecenia i zachęcam Was do sięgnięcia po nią.

Za możliwość przeczytania książki oraz dedykację dziękuję autorce.

2 komentarze: