środa, 11 stycznia 2017

82. "Kółko się zakochuje"Autor: Zyta Kowalska
Tytuł; „Kółko się zakochuje”
Wydawnictwo: Novae Res
Ilość stron: 278


„Kółko się zakochuje” Zyty Kowalskiej to niezwykle zabawna powieść ukazująca szalone życie kilku singielek i ich problemy związane ze znalezieniem drugiej połówki. Autorka przenosi nas w świat miłosnych rozterek, zagmatwanych uczuć i emocji, a wszystko to czyni z wielkim poczuciem humoru.

Książka przedstawia losy sześciu przyjaciółek, tworzących Kółko: 
- Zyty, która jest Siostrą Przełożoną, zajmuje się dziennikarstwem i jest rozdarta między Zetem- fanem motoryzacji, a Pawełkiem- członkiem Mensy
- Czikity- zwariowanej zoolożki, zakochanej w niewysokim Latynosie Julianie
- Rudej, która jest w stanie złamać każde męskie serce i nie ma dla niej rzeczy niemożliwych
- Poli- doktorantki politologii i wiecznej dziewicy
- Ani- nieszczęśliwie zakochanej w Kubie oraz
- Madzi, która w poszukiwaniu miłości wyjeżdża za ocean.

W trakcie zebrania Kółka dziewczyny zwierzają się ze swoich rozterek i przygód miłosnych. Tego jedynego poszukują na portalach randkowych. A nawet wybierają się do wróżki, aby poznać swoją przyszłość. Ich debaty mają na celu zgłębienie męskiej psychiki i prowadzą do jednego wniosku, że nie ma idealnego mężczyzny.

„Kółko się zakochuje” to niezwykle lekka lektura, którą czytałam z wielką przyjemnością. Przyznam, że w trakcie czytania uśmiech nie schodził z mojej twarzy. Po prostu w niektórych momentach nie mogłam powstrzymać się od śmiechu. Zabawne i ciekawe dialogi, przeplatane są uwagami skierowanymi do wnucząt, opisami  z życia stażystki dziennikarstwa oraz listami przyjaciółek. Można tutaj znaleźć wiele ciekawych przemyśleń na temat związków, mężczyzn i ich wzajemnych relacji.

Akcja jest wartka, dynamiczna i przykuwa uwagę czytelnika już od pierwszych stron. Lekki styl autorki sprawia, że książkę czyta się szybko i przyjemnie. Bohaterowie są świetnie wykreowani. Członkinie Kółka to szalone singielki, które nie boją się żadnych wyzwań. W każdej sytuacji starają się wzajemnie wspierać. 

Podsumowując „Kółko się zakochuje” to ciekawa lektura, która w zabawny sposób ukazuje nam życie, przygody i rozterki kilku przyjaciółek. Dziewczyny pod presją czasu starają się w końcu znaleźć tego jedynego. Przezabawne sytuacje niejednokrotnie sprawiały, że wybuchałam śmiechem.

Jeśli chcecie poznać Zytę, Czikitę, Rudą, Polę, Madzię i Anię zachęcam Was do sięgnięcia po tę powieść. Polecam.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję autorce oraz Wydawnictwu Novae Res.

3 komentarze:

 1. Coś czuję, że polubiłabym się z bohaterkami! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że tak :) Polecam, ciekawa i zabawna lektura :)

   Usuń
 2. Myślę że to doskonała lektura dla poprawy nastroju. :)

  OdpowiedzUsuń