niedziela, 15 stycznia 2017

85. "Persona. Zbiór dramatów"Autor: Konrad Sikora
Tytuł: „Persona. Zbiór dramatów”
Wydawnictwo: Krośnieńska Oficyna Wydawnicza Sp. Z.o.o
Ilość stron: 270


„Persona. Zbiór dramatów” Konrada Sikory to ciekawa lektura, która uświadamia nam, że wiara jest jednym z elementów istnienie człowieka. Niezależnie od naszego wyznania, religii, czy też narodowości powinniśmy żyć w podobny sposób. Wobec Boga wszyscy jesteśmy równi. Ponadto zawsze czuwa nad nami Anioł Stróż, który jest naszym opiekunem.

Jak wiemy dramat jest podstawowym gatunkiem literackim. Przyznam, że po książki tego typu sięgam bardzo rzadko i podchodzę do nich z wielką ostrożnością. Jeśli chodzi o „Personę” prosty, staroświecki język z elementami dialektu nie sprawił mi większych kłopotów. Czyta się ją dosyć szybko i przyjemnie.

W swoich utworach autor porusza problematykę jaką jest wybór ścieżek życiowych, skłaniając nas tym samym do głębszej refleksji nad własnym życiem i jego wyborami. Przedstawia nam także kwestie dotyczące zwyczajnych ludzkich spraw, takich jak zazdrość, która nie jest obca każdemu z nas. Bohaterowie są świetnie wykreowani, są to dosyć mocne i wyraziste postacie.

Myślę, że struktura dramatu nie jest obca nikomu z nas. Książka podzielona jest na akty i sceny. 

Podsumowując „Persona” to utwór, który skłania nas do refleksji i pewnych przemyśleń nad naszym życiem. Ukazuje nam odwieczną walkę człowieka ze złem. Można w nich dostrzec niezwykłą dojrzałość autora, który proponuje nam własną filozofię życiową.

1 komentarz: