sobota, 4 lutego 2017

93. "52 kolory życia"- TOM VAutor: Magdalena Kozioł
Tytuł: „52 kolory życia”- TOM V
Wydawnictwo: Pociąg do natury
Ilość stron: 126„52 kolory życia”- TOM V Magdaleny Kozioł to barwna, kolorystyczna i niezwykle intrygująca powieść, przepełniona wieloma uczuciami i emocjami. Ukazuje ona niezwykłą więź, jaka rodzi się między głównymi bohaterami. Każdy kolor przypisany jest określonym nastrojom im towarzyszącym.

TOM V stanowi kontynuację namiętnej historii Sally i Jacka. W części tej stają oni przed koniecznością wyboru: rodzina i dobro dziecka, czy miłość, jaka połączyła komisarza Poznańskiego i właścicielkę sklepu z kosmetykami. Podobnie, jak w poprzednich częściach, autorka zaskakuje czytelnika nagłymi zwrotami akcji, co jeszcze bardziej rozbudza naszą ciekawość i sprawia, że z niecierpliwością oczekujemy na dalszy ciąg opowieści.

Barwne, plastyczne opisy pobudzają wyobraźnię i sprawiają, że opisywane obrazy dostrzegamy oczami wyobraźni. Wszystko przedstawione jest w niezwykle wrażliwy i subtelny sposób. Każda barwa stanowi odzwierciedlenie uczuć i emocji, jakie towarzyszą bohaterom. Poznajemy kolor: srebrny, lawendowy, błękit Thenarda, fuksjowy, waniliowy, kasztanowy, cynamonowy, śliwkowy oraz żółty.

Można tutaj znaleźć wiele pięknych słów na temat życia, np.

„Tyle jesteśmy warci, ile możemy dać innym, zatem ja się dziele tym, co mogę. Często wystarczy okazać zrozumienie, wysłuchać, dać nadzieję, zwłaszcza osobom, które los zaskoczył i trudna sprawa spadła na nie jak grom z jasnego nieba(…)”

Bohaterowie są dobrze wykreowani przez autorkę i od początku budzą oni naszą sympatię. Poznajemy ich myśli, przeżycia i towarzyszące im rozterki. Historia Sally i Jacka uświadamia nam, że nie można zbudować szczęścia na cudzym nieszczęściu. Zawsze należy zwracać uwagę na osoby znajdujące się wokół nas. Decyzje zawsze bywają trudne, ale niekiedy są konieczne. W przypadku choroby rodzina jest w stanie się zjednoczyć i na nowo odbudować relacje ich łączące.

Podsumowując „52 kolory życia” to powieść, która ukazuje nam, że nasze życie składa się z wielu, różnych barw. Nic tak naprawdę nie jest w nim wyłącznie czarne albo białe i to właśnie uświadamia nam historia Sally i Jacka.

Książkę polecam i zachęcam do lektury. Za możliwość jej przeczytania i piękną dedykację dziękuję autorce.

2 komentarze:

 1. uwielbiam wchodzić na nowe blogi bo wtedy dowiaduję się ciekawych rzeczy o książkach, o których wcześniej nie słyszałam ;)

  Pozdrawiam
  toreador-nottoread.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Przyznam się szczerze, że na początku myślałam, iż jest to kolorowanka... ha ha :)
  Teraz, bogatsza o nową wiedzę, być może sięgnę po tę publikację, bo z Twojej recenzji wynika, że naprawdę warto :)

  OdpowiedzUsuń