niedziela, 2 kwietnia 2017

113. "Droga na koniec świata" [Przedpremierowo]Autor: Marcin Kretkiewicz
Tytuł: „Droga na koniec świata”
Wydawnictwo: Novae Res
Ilość stron: 262„Droga na koniec świata” Marcina Kretkiewicza to niezwykle mądra i wciągająca powieść napisana przez samo życie. To opowieść o wielkiej sile, odwadze, determinacji, o pokonywaniu własnych słabości i wielu przeciwności losu. O poszukiwaniu sensu życia i podążaniu za własnymi marzeniami i pragnieniami. To historia o drodze trudnej, wyboistej, na której końcu znajduje się już tylko przebaczenie. 

Książka przedstawia losy Pawła, który od dzieciństwa cierpiał z powodu braku miłości ze strony ojca. Niełatwe dzieciństwo oraz problemy w późniejszym czasie odciskają piętno na jego życiu. Z pozoru poukładany, młody, inteligentny mężczyzna, w środku czuje się małym, zagubionym chłopcem. Pod wpływem impulsu postanawia zmienić swoje życie i wyrusza na pieszą pielgrzymkę do Santiego de Compostella. W jej trakcie zakochuje się, zmaga się ze swoimi słabościami i kłodami rzucanymi mu pod nogi przez los. Poznaje ludzi i stara się na zawsze rozprawić z okrutną przeszłością.

To niezwykła historia o poszukiwaniu sensu życia, odkrywaniu własnej tożsamości i wewnętrznej przemianie. Determinacja głównego bohatera oraz chęć dotarcia do celu i upór zasługują na uznanie. Pomimo bólu, choroby, on ciągle podąża naprzód. Podróż, w jaką się zdecydował wybrać jest dla niego ważną lekcją życia. Na swojej drodze spotyka on wielu dobrych i bezinteresownych ludzi. Stara się zrozumieć siebie i swoje myśli. Opowieść ta przepełniona jest mistycyzmem miejsc świętych. Ciekawą postacią jest tutaj Jakub- towarzysz wędrówki Pawła.

Prosty i plastyczny styl autora sprawiły, że książkę czytałam z wielką przyjemnością. Ciekawa fabuła oraz mądre, przepełnione emocjami dialogi przykuwają uwagę czytelnika. Można tutaj również znaleźć wiele interesujących słów na temat życia. 

Podsumowując „Droga na koniec świata”  to niezwykle poruszająca historia, która uświadamia nam, że zawsze warto podążać za własnymi marzeniami oraz pragnieniami. To ciekawa relacja opisująca przeżycia i emocje towarzyszące bohaterowi w trakcie wędrówki.

Powieść polecam i zachęcam do lektury.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Novae Res.

1 komentarz:

  1. Zachęciłaś mnie słowami odnoszącymi się do wewnętrznej przemiany i o pokonywaniu własnych słabości. Wydaje mi się, bazując na Twoim opisie, że książka jest bardzo realna, opisująca prawdziwie losy bohatera, a takie właśnie lubię. Jeśli będę miała okazję ją przeczytać, to to uczynię. Miłego wieczoru!

    OdpowiedzUsuń