niedziela, 9 kwietnia 2017

116. "Magia księżycowej nocy"Autor: Danuta Korolewicz
Tytuł: „Magia księżycowej nocy”
Wydawnictwo: Lucky
Ilość stron: 320Kiedy sięgałam po „Magię księżycowej nocy” Danuty Korolewicz miałam ochotę na świetny romans z wielką, namiętną miłością w tle. Otrzymałam jednak zupełnie inna historię, ciekawą i zaskakującą już od pierwszych stron.  Pełna jest ona intryg, zdrad i nieprzewidzianych zdarzeń. Autorka już od samego początku funduje nam szeroki wachlarz przeróżnych emocji. 

Marzena oraz Krystian tworzą idealną parę. Oboje piękni, bogaci, tak naprawdę niczego nie brakuje im już do szczęścia. Wszystko jednak zmienia jeden wyjazd na grecką wyspę, z grupą najbliższych przyjaciół. Wtedy to tragiczne zdarzenia oraz wypadek Krystiana zmieniają ich życie nieodwracalnie, a chłopak przekonuje się na kogo może liczyć. Bowiem ktoś próbuje go uśmiercić. Jak dalej potoczą się jego losy? Co wydarzyło się na wyspie Poliegos?

Powieść ta uświadamia nam, jak wielką wartość posiada prawdziwa przyjaźń oraz miłość. Jak wielkie ma ona znaczenie w obliczu choroby, czy też innych nieprzewidzianych sytuacji. Ukazuje nam, jak łatwo pieniądze mogą skłonić bliskie nam osoby do popełnia zbrodni. Wystarczy niewielka manipulacja oraz obietnica doskonałego życia. Jednak bardzo często to właśnie zbrodnia doskonała okazuje się tą niedoskonałą. Bowiem pewni siebie zbrodniarze, nie zawsze dbają o jej szczegóły, pozostawiając za sobą ślady, które pozwalają na odkrycie prawdy.

Autorka przenosi nas w zachwycający świat greckiej wyspy Poliegos, ukazując nam kuszącą swoim pięknem jaskinię „Księżycową”, która staje się jedynym świadkiem okrutnej zbrodni. Jaskini, w której również narodziła się miłość Krystiana oraz Elizy. Malownicze, barwne i plastyczne opisy pobudzają wyobraźnię czytelnika, sprawiają, że możemy poczuć się uczestnikami zdarzeń przedstawionych w książce. 

Nietuzinkowa, wartka i dynamiczna akcja przykuwa uwagę, fabuła jest dopracowana w każdym szczególe, a bohaterowie świetnie wykreowani pod względem psychologicznym. Każda z postaci posiada własne indywidualne cechy, które wyróżniają ją spośród innych i głęboko zapada w pamięć czytelnika. Do tego ciekawe dialogi przepełnione emocjami.

Lekki styl autorki sprawił, że powieść czytałam z wielką przyjemnością. Bawi ona, wzrusza, intryguje, trzyma w napięciu i niepewności do samego końca. Przedstawia nam życie osoby niepełnosprawnej, która nie jest w stanie wykonywać podstawowych czynności. Ukazuje stosunek i zachowanie najbliższych osób względem niej. Świetnym pomysłem jest również intryga uknuta przez Krystiana. Wszystkie jego pomysły śledziłam z dużą ciekawością. Wzorem idealnego przyjaciela jest niewątpliwie Mirek, który pomaga swojemu pracodawcy w realizacji jego szalonych pomysłów.

Podsumowując „Magia księżycowej nocy” to powieść, która zasługuje na uznanie. Wyróżnia się ona ciekawą fabułą oraz zaskakującą akcją. Pokazuje nam, że nie każdy, kogo uważamy za przyjaciela jest nim w rzeczywistości i że nie każdemu możemy w pełni zaufać. Natomiast prawdziwa miłość jest w stanie przezwyciężyć wiele przeciwności losu i niczego nie oczekuje w zamian.

Powieść polecam i zachęcam do lektury.

Za możliwość przeczytania książki oraz piękną dedykację dziękuję autorce.

2 komentarze: