niedziela, 7 maja 2017

122. "Wszystkie Twoje Marzenia" [Przedpremierowo, Ambasadorka]Autor: Agata Czykierda-Grabowska
Tytuł: „Wszystkie Twoje Marzenia”
Wydawnictwo: OMGBooks
Ilość stron: 384


Marzenia w życiu każdego człowieka odgrywają ważną rolę. Każdy z nas o czymś marzy, czegoś pragnie, o czymś śni. To właśnie marzenia nadają sens naszemu życiu i sprawiają, że nabiera ono barw i staje się kolorowe. To czy ulegną one realizacji tak naprawdę zależy już od nas samych. Zgodnie ze słowami Marii Dąbrowskiej każde z nich ma szansę się ziścić: „Marzenia zwykle się spełniają, ale nie tak i nie wtedy, kiedy tego pragniemy”.

„Wszystkie Twoje Marzenia” Agaty Czykierdy-Grabowskiej to niezwykle piękna historia, która uświadamia nam, że każde marzenie, pragnienie, jakie znajduje się na naszej liście może ulec realizacji. To opowieść pełna wielu różnych emocji z dużą dawką humoru oraz świetnie wykreowanymi bohaterami, którzy na długo zapadają w pamięć czytelnika. 

Maja oraz Kamil spotykają się w dość dziwnych okolicznościach. Dziewczyna zamierza właśnie wrzucić zepsuty samochód do Wisły. Energiczna i żywiołowa Majka, szybko przypada do gustu przystojnemu studentowi. Daje mu jednak do zrozumienia już na początku ich znajomości, że z jej strony nie powinien liczyć na nic więcej niż tylko przyjaźń. Tym samym ustala granice ich znajomości. Warunki te odpowiadają chłopakowi, ale do czasu. Kiedy uświadamia sobie, że czuje do dziewczyny coś więcej, sytuacja ulega pewnym komplikacjom. Jak dalej potoczą się ich losy? Czy Majka da w końcu szansę Kamilowi?

Powieść ta już od samego początku intryguje, ciekawi i śmieszy czytelnika, wywołując w nim wiele różnych emocji. Wzrusza i bawi do łez. Doskonale wykreowani bohaterowie bardzo szybko zapadają w pamięć. Historia ta obfituje w wiele ciekawych przygód i sytuacji. Sprawia, że nie sposób się od niej oderwać do momentu przeczytania jej ostatniej strony. 

Akcja jest wartka, dynamiczna, zaskakuje ona czytelnika w najmniej spodziewanym momencie. Barwne opisy oraz lekki i plastyczny styl autorki jeszcze bardziej pobudzają wyobraźnię  i sprawiają, że czujemy się uczestnikami zdarzeń przedstawionych w książce. Dialogi obfitują w wiele różnych emocji. Świetnie czyta się przekomarzania Mai oraz Kamila. W trakcie ich rozmów niejednokrotnie uśmiech gościł na mojej twarzy. 

Bohaterowie posiadają własne indywidualne cechy, wyróżniające ich spośród innych postaci. Kamil jest wzorem idealnego chłopaka. Czuły, opiekuńczy, dla ukochanej jest gotów do największych poświeceń. Natomiast Maja jest niezwykle energiczną, żywiołową osobą, posiadającą milion pomysłów na minutę. Pragnie ona korzystać z życia i cieszyć się jego każdą chwilą. Czasami bywa ona powściągliwa i zamknięta w sobie. Oboje już od najmłodszych lat zostali doświadczeni przez życie. Oboje zmagają się z wieloma problemami, które wpływają na ich relacje. Jednak nawet to nie jest w stanie ich powstrzymać od realizacji tych najskrytszych marzeń.

Podsumowując „Wszystkie Twoje Marzenia” to cudowna historia obfitująca w dużą dawkę humoru, wzrusza i bawi do łez. Funduje nam wiele różnych przeżyć i emocji. Porusza ważny problem, jakim jest relacja rodziców z dzieckiem. Uświadamia nam, że niezależnie od sytuacji, w jakiej się znajdujemy zawsze warto marzyć i realizować swoje marzenia.

Powieść polecam i zachęcam do lektury.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu OMGBooks.

1 komentarz: