piątek, 16 czerwca 2017

139. "Ironia losu"Autor: Katarzyna Misiołek
Tytuł: „Ironia losu”
Wydawnictwo: MUZA SA
Ilość stron: 415


„Ironia losu” Katarzyny Misiołek to słodko-gorzka opowieść, która porusza ważną problematykę, jaką jest zdrada i niewierność jednego z małżonków. Zdrada, która jawi nam się jako coś okrutnego, coś co niszczy zaufanie bliskich dotąd sobie osób. Uświadamia nam, że tak naprawdę zawsze ponosimy konsekwencje własnych wyborów i decyzji. Nie można ranić kogoś, nie ponosząc za to żadnej kary.

Główną bohaterką jest Marzena, która wiedzie beztroskie i sielankowe życie. Piękny dom, do tego przystojny mąż… Żyje niemal jak w bajce. Jednak uwikłana w romans z młodszym od siebie Jackiem coraz mniej czasu poświęca Hubertowi, a ich relacje z dnia na dzień stają się coraz gorsze. Wymyślając kolejne kłamstwa, jej romans nabiera szybkiego tempa. Mąż bardzo długo niczego nie podejrzewa, a kochanek staje się coraz bardziej nachalny względem niej. Wszystko to nawarstwia się, aby w końcu doprowadzić do tragedii…

Historia Marzeny pokazuje nam, jak w najmniej spodziewanym momencie może zaskoczyć nas los. Jak jedna nieodpowiednia decyzja może doprowadzić do tragedii. Bowiem w życiu bardzo często musimy ponosić konsekwencje własnych czynów. Obserwujemy, jak zmienia się ona pod wpływem kochanka. Analizuje każdy swój krok, obawiając się sytuacji, w której zostanie przyłapana na zdradzie. Wyrzuty sumienia, bowiem takie również posiada, odbierają jej spokój duszy oraz pewność siebie. Zdrada niszczy dotąd poukładane życie kobiety, wprowadzając w nie chaos.

Akcja powieści jest wartka, dynamiczna, zaskakuje czytelnika w najmniej spodziewanym momencie. Nie wspominając o zakończeniu, które było dla mnie mega zaskoczeniem. Lekki, plastyczny i barwny styl autorki pobudza wyobraźnię i sprawia, że książkę czyta się szybko i przyjemnie. Bohaterowie są doskonale wykreowani przez autorkę pod względem psychologicznym. Są niezwykle realni, posiadają własne indywidualne cechy, które wyróżniają je spośród innych postaci. Warto również wspomnieć o okładce… Śliczna, subtelna, utrzymana w barwach bieli, czerwieni i szarości. Przykuwa wzrok i zachęca do lektury.

Podsumowując „Ironia losu” to historia, która uświadamia nam, w jaki sposób zdrada może zniszczyć poukładane dotąd życie. Jak destrukcyjny wpływ ma na nas samych i naszych bliskich. Zdrada jest czymś okrutnym, co odciska piętno na życiu wiele osób. 

Powieść polecam i zachęcam do lektury.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu MUZA SA.

1 komentarz: