poniedziałek, 26 czerwca 2017

145. "Nothing less"Autor: Anna Todd
Tytuł: „Nothing less”
Wydawnictwo: OMG books
Ilość stron: 368


„Nothing less” Anny Todd stanowi niezwykle emocjonującą kontynuację historii Landona, Nory oraz Dakoty. Przykuwająca wzrok okładka, intrygujący tytuł… Zapowiada się ciekawie. Jeden mężczyzna i dwie kobiety… Od początku lektury intrygowało mnie, którą z nich wybierze.

Od pewnego czasu myśli Landona zaprząta zmysłowa i starsza o 5 lat, Nora. Kobieta początkowo stara się go trzymać na dystans, nie wierząc w powodzenie związku. Wówczas w ich życiu pojawia się Dakota, była dziewczyna i pierwsza miłość chłopaka, która żałuje rozstania z nim. Dodatkowo informacja o ciężkiej chorobie jej ojca uświadamia dziewczynie, że ma tylko jego… To on jest jej najbliższą osobą. Wkrótce Landon stanie przed trudnym wyborem: Nora czy Dakota? Która z nich okaże się tą jedyną.

„Nothing less” to piękna historia, która urzeka zmysłową i namiętną miłością, jaka rodzi się pomiędzy bohaterami. Obserwujemy jak ona dojrzewa, jak z młodzieńczego zauroczenia przeradza się w wielkie uczucie. Dodatkowo tajemnice, sekrety, niedomówienia dodają związkowi pewnej pikanterii i przykuwają naszą uwagę. Nagłe, niespodziewane zwroty akcji sprawiły, że książkę czytałam z wielką ciekawością. 

Akcja powieści jest wartka, dynamiczna, nie odbiega od przyjętego schematu. Fabuła ciekawa i doskonale dopracowana przez autorkę. Lekki, plastyczny styl sprawia, że czyta się ją szybko i przyjemnie. Dialogi są ciekawe, poważne, niekiedy zabawne, obfitują w wiele różnych emocji. Narracja pierwszoosobowa sprawia, że lepiej poznajemy myśli, uczucia i przeżycia głównych bohaterów. Dzięki temu lepiej możemy zrozumieć zachowanie Nory oraz Landona.

Postacie są dobrze wykreowane przez autorkę. Od początku budzą oni sympatię czytelnika. Landon, jak na 20 latka wydaje się dosyć dojrzałym chłopakiem, świadomym swoich decyzji oraz ich konsekwencji. Zawsze próbuje znaleźć wyjście z sytuacji, w jakiej się znajduje. Staje przed wieloma wyzwaniami i wyborami. Musi zdecydować, którą z kobiet wybrać: zmysłową Norę, czy też zagubioną Dakotę. Natomiast Nora i jej zachowanie niejednokrotnie mnie irytowało. Pragnie ona Landona, a jednocześnie go odpycha. Miota się pomiędzy swoimi uczuciami, a tym, co wypada. Wraz z rozwojem akcji poznajemy jej sekrety, co pozwala na lepsze zrozumienie jej postępowania.

Podsumowując „Nothing less” to historia przepełniona wieloma emocjami. Wzrusza, bawi, śmieszy… Nie można się od niej oderwać do momentu przeczytania zakończenia. Jest to lektura w sam raz na wakacyjne dni.

Powieść polecam i zachęcam do lektury.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu OMG books.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz