czwartek, 29 czerwca 2017

149. "Zula i porwanie Kropka"Autor: Natasza Socha
Tytuł: „Zula i porwanie Kropka”
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Ilość stron: 192


„Zula i porwanie Kropka” to powieść, która ukazuje nam, jakże zupełnie inne oblicze Nataszy Sochy. Dotąd znana z ciekawych powieści obyczajowych autorka funduje nam niezwykły powrót do lat dzieciństwa. Czasów, w których moimi ulubionymi lekturami były „Dzieci z Bullerbyn”, czy też Karolcia”. Książka pobudza wyobraźnię i pozwala choć na chwilę oderwać się od szarej i nudnej rzeczywistości i przenieść w krainę marzeń i fantazji.

Główną bohaterką jest Zula, która ze względu na pracę i wyjazd rodziców, zamieszkuje w domu dwóch szalonych ciotek: Meli oraz Heli. Niezwykła atmosfera sprawia, że dziewczynka odkrywa w sobie magiczne zdolności. Zachwycona swoim darem, początkowo wykorzystuje go dla własnej zabawy, wyrządzając różnego rodzaju psikusy. Z czasem przekonuje się jednak, że magia może spowodować również wiele kłopotów… Kiedy nauczycielce ginie ukochany pies Kropek razem z przyjaciółmi podejmuje misję ratunkową.

„Zula i porwanie  Kropka” to piękna i wciągająca historia dziewczynki, która wraz z kolejnymi dziwnymi wydarzeniami odkrywa swoje magiczne zdolności. To właśnie one sprawiają, że może ona dokonać niezwykłych rzeczy, o których inni mogą wyłącznie pomarzyć. Szara, obdrapana szkoła zostaje przekształcona w piękne, kolorowe miejsce, budzące zachwyt. Nielubiana koleżanka dostaje nauczkę, a jej przyjaciel zostaje wyleczony z kataru. Tak! To wszystko zasługa naszej małej czarodziejki. Nie stroni ona również od żartów i psikusów wyrządzanym innym. Pod wpływem kolejnych sytuacji przekonuje się ona jednak, że z magią należy obchodzić się ostrożnie. Bowiem może ona spowodować wiele szkód i problemów…

Historia Zuli, Kajtka oraz Maksa pokazuje nam, a przede wszystkim naszym małym czytelnikom,  jaką rolę w naszym życiu odgrywa przyjaźń. To właśnie Zula sprawia, że Maks i Kajtek, dotąd dwóch nielubiących się chłopców zaczynają się ze sobą przyjaźnić. Stają się oni towarzyszami zabaw i przygód. Kiedy ginie Kropek wspólnie podejmują misję, która ma na celu odnalezienie psiaka. Ponadto to oni jako pierwsi dowiadują się o niezwykłych umiejętnościach przyjaciółki.

Lekki, prosty, plastyczny styl autorki sprawia, że książkę czyta się szybko i przyjemnie. Powieść pobudza wyobraźnię, przenosząc nas w ciekawy świat magii, przygód i zagadek towarzyszących bohaterom. Świetne uzupełnienie historii stanowią ciekawe, przykuwające uwagę ilustracje autorstwa Agnieszki Antoniewicz. 

Podsumowując „Zula i porwanie Kropka” to niewątpliwie świetna propozycja dla naszych najmłodszych. To interesująca historia obfitująca w wiele śmiesznych i zabawnych przygód. Gwarantuję, że w trakcie lektury uśmiech zagości na Waszej twarzy.

Powieść polecam i zachęcam do lektury.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję autorce oraz Wydawnictwu Świat Książki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz