wtorek, 18 lipca 2017

156. "Prawdziwa miłość" [Przedpremierowo]Autor: Krystyna Mirek
Tytuł: „Prawdziwa miłość”
Wydawnictwo: Edipresse Książki
Ilość stron: 336


„Prawdziwa miłość” Krystyny Mirek to trzecia i ostatnia część sagi ukazująca losy rodu Cantendorf. Jest to lekka opowieść o miłości i przeznaczeniu, o tajemnicy i sekretach skrywanych przez wiele lat. Powieść obfituje w wiele intryg i kłamstw, które w końcu ujrzą światło dzienne. Ciekawi, intryguje, wywołując w czytelniku mnóstwo emocji i sprawia, że nie jesteśmy w stanie odłożyć książki do momentu przeczytania zakończenia.

W tomie tym poznajemy tajemnicę, jaką skrywa zamek Cantendorf. Jej odkrycie sprawia, że hrabia Aleksander staje przed trudnym wyborem. Zdaje bowiem sobie sprawę, że jeśli wyjawi odkrytą prawdę, straci wszystko co posiada: zamek, pieniądze, swoją pozycję… Umiera ostatni świadek, a zarazem osoba odpowiedzialna za zaistniałą sytuację… Jaką więc decyzję podejmie mężczyzna? Czy sekret ujrzy światło dzienne?

W tym czasie lady Adler powoli przygotowuje się do wymarzonego i długo wyczekiwanego ślubu. W końcu zostanie hrabiną na zamku. Jednak myśl ta jej nie uszczęśliwia, a wraz z kolejnymi zdarzeniami kobieta nabiera wątpliwości, co do słuszności małżeństwa. Natomiast wiedźma Alice pomaga ciężko chorej Kate. Ostatnie wydarzenia powodują, że młoda dziewczyna zupełnie inaczej zaczyna patrzeć na otaczającą ją rzeczywistość oraz bliskich jej ludzi…

„Prawdziwa miłość” to piękna opowieść o uczuciu tak wielkim, że jest ono w stanie przetrwać pojawiające się problemy oraz przeciwności losu. Hrabia dla ukochanej Kate jest gotów do największych poświęceń. Zdaje sobie sprawę, że jest ona miłością jego życia. Jednak pojawiające się okoliczności powodują, że musi wybierać pomiędzy miłością, a dobrem dziecka. 

Wraz z rozwojem akcji poznajemy tajemnice tak długo skrywane przez Panią Hammond. Obserwujemy jak wpływają one na życie wielu osób. Odkrywamy kim tak naprawdę jest Aleksander oraz wiedźma Alice, co łączy tak dwie różne osobowości. Zagłębiamy się w ich trudną przeszłość. Historia ta uświadamia nam, że zawsze kłamstwo ma krótkie nogi i nie można zbudować szczęścia na cudzym nieszczęściu. Niezależnie od tego jak skrzętnie staramy się ukryć prawdę, często zdarzy się coś co zniszczy nasze wysiłki. Gospodyni pomimo jak najlepszych chęci swoim podstępem skrzywdziła wiele osób. Zaś losy lady Adler pokazują nam, że niekiedy pozory mogą mylić. Zapatrzona w siebie Isabelle tak naprawdę kryje w sobie prostą dziewczynę, która chce być tylko kochana.

Lekki, plastyczny styl autorki sprawia, że książkę czyta się szybko i przyjemnie. Barwne, plastyczne opisy pobudzają wyobraźnię i sprawiają, że czujemy się niemal uczestnikami zdarzeń przedstawionych w książce. Wartka, dynamiczna akcja oraz jej zaskakujące zwroty przykuwają naszą uwagę i nie pozwalają się od niej oderwać do momentu przeczytania ostatniej strony. Fabuła jest doskonale dopracowana w każdym szczególe, a błyskotliwe dialogi obfitują w mnóstwo emocji.

Postacie są świetnie wykreowane pod względem psychologicznym. Wraz z kolejnymi rozdziałami obserwujemy, jak bohaterowie dojrzewają do podjęcia najważniejszych decyzji, które zmienią ich dotychczasowe życie nieodwracalnie. Hrabia okazuje się być człowiekiem honoru, prostym, dobrodusznym, kochającym Kate całym sercem. Nie jest ważny dla niego majątek, pieniądze, pozycja społeczna, ale właśnie obecność najbliższych mu osób. Wielką sympatią obdarzyłam Edith- jedną z ciotek Aleksandra, która pomimo swojego wieku ciągle myśli o wielkiej miłości i nie boi się podążać za marzeniami. 

Podsumowując „Prawdziwa miłość” to powieść, która pokazuje nam siłę prawdziwego uczucia, które jest w stanie pokonać wszelkie przeszkody, jakie pojawiają się na drodze zakochanych. Bez względu na to, w jak beznadziejnej znajdujemy się sytuacji powinniśmy zawsze iść do przodu i walczyć o własne pragnienia. Książkę czytałam z wielką przyjemnością.

Powieść polecam i zachęcam do lektury.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Edipresse Książki.

Premiera już 19 lipca!

2 komentarze:

  1. Jeszcze nie czytałam żadnej książki autorki... trzeba to zmienić! <3

    OdpowiedzUsuń
  2. Jestem bardzo ciekawa tej serii. Muszę w końcu po nią sięgnąć :)

    OdpowiedzUsuń